Lektorský sbor 

13.02.2019

Přihlášky na letošní ročník jsou uzavřeny, dokončujeme časový rozpis a na facebookových stránkách se budou od nynějška postupně objevovat informace o jednotlivých souborech a jejich inscenacích.

Co se týče jmen členů naší letošní poroty – jako každý rok se opět setkáme s Martinem Pšeničkou, po několika letech znovu s Petrem KlariNem a úplně poprvé se u nás objeví Ivo Kristián Kubák.

Martin Pšenička

Divadelní vědec, vedoucí Katedry divadelní vědy FFUK v Praze, redaktor teatrologického periodika Divadelní revue připravovaného Kabinetem pro studium českého divadla a vydávaného Divadelním ústavem – institutem umění. Dlouholetý předseda poroty Stodůleckého Písečku.

Petr KlariN
Absolvent FF Univerzity Palackého v Olomouci, režisér a dramaturg, pedagog. V současnosti lektor dramaturgie Národního divadla v Brně. Publicista (Divadelní noviny, Kalendárium divadla v Olomouci, zpravodaje Divadelní Flora, LFŠ, Šrámkův Písek). Mimo jiné autor hudebního projektu Oslíka s ovcí vztah! Na Písečku po několika letech podruhé.

Ivo Kristián Kubák

Absolvent katedry teorie a kritiky a katedry činoherní režie na DAMU v Praze. V současnosti spolu s Marií Novákovou uměleckým šéfem souboru Tygr v tísni a ředitel pražské Vily Štvanice. Na naší přehlídce coby porotce úplně poprvé.