Divadelní přehlídka

Chceme dát amatérskejm souborům možnost hrát taky pro někoho jinýho, než pro svoje kamarády.

Chceme, aby se lidi z amatérskejch souborů seznámili s dalšíma lidma, kerý baví dělat uplně to samý jen jinde a třeba jinak; aby se v týdle oblasti, kerá je teda baví, dozvěděli něco novýho, co jim třeba příště pomůže, až nebudou moct přijít na to, jak zahrát uklízečku, nebo jak vysvětlit blbečkům v publiku svoji práci se širokou rezonační plochou pro politickou výpověď; aby jim někdo, kdo to má vystudovaný nebo se tim nedejbože živí, řekl, co si myslí o jejich tvorbě, a aby mu na to mohli říct, že na profesionála sice pěkný, ale asi to dost dobře nepochopil; aby si pak mohli dát pivo, přečíst si, co si o tom myslí ještě kdosi další, zasmát se nad zpravodajem a naštvat se, že na Stodůlkách je bankomat nejblíž 7 minut pěšky a karty tu v hospodě neberou.


Krajské kolo celostátních přehlídek se uskuteční ve dnech 4. - 6. března 2022 v Klubu Mlejn v Praze. Najdete nás tady:


Stodůlecký Píseček 2022 bude 25. ročníkem postupové přehlídky na Šrámkův Písek - celostátní přehlídku experimentujícího divadla a na celostátní přehlídku Mladá scéna. Obě tyto národní přehlídky jsou začleněny v systému postupových přehlídek garantovaných ARTAMA, kde vrcholem je multižánrová přehlídka neprofesionálního divadla Jiráskův Hronov. Stodůlecký Píseček zajištuje soutěž ve dvou uvedených liniích především pro oblast Prahy a okolí, ale je otevřena i souborům z jiných oblastí ČR.

Přihlášky do soutěže jsou zveřejňovány na webu přehlídky a informace o podmínkách přihlášení jsou zde trvale k dispozici, stejně jako na webu ARTAMA:

- pro experimentální scénu:
https://www.nipos.cz/sramkuv-pisek-2022-propozice/

- pro mladou scénu:
https://www.nipos.cz/mlada-scena-2022-propozice/