1997

Praha 6, Kulturně divadelní spolek Puchmajer, Boris Vian: Rasovna, r. Vladimír Mikulka. Doporučení na NP ŠP na 1. místě.
Praha 6, ŠOK gymnázium J. Keplera, (studenti od Keplera), Hubert Krejčí: Princ Bhádra a princezna Vasantaséna, r. Markéta Světlíková a kol.
Praha 9, ZUŠ Prosek, U prosecké školy, vd. Zoja Oubramová, francouzská fraška: O nových lidech, co požírají svět.
Praha 7, DDS TY-JÁ-TR (div. Radar), ved. Luděk Horký, Lidové hry z Moravy: Z ráje do ráje, r. L. Horký a Radka Tesárková.
Praha 8 - Karlín, Divadlo (bez záruky) DDM Spektrum, ved. Jan Strejcovský, Příběh, r. Jan Strejcovský.
Praha 6, Zhasnuto-Centrum tvořivé dramatiky, ved. Jakub Hulák, Laurie, r. kolektiv. . Doporučení na NP ŠP na 2. místě.
Praha 7-Letná, DS Svéráz, Gymnázium Nad štolou, ved. Dora Dutková, Sherlock Holmes - Puntíkatý šátek.
Praha-Holešovice, Divadelní shluk Dovejvrtky, ved. Michaela Tučná, Jan Werich: Řekli byste Dejvice, r. Mirka Hrdinová.
Řevnice, Divadlo pod popelnicí, ved. Jan Šefl, Otoč se Šejkspíre aneb Romeo a Julie, r. Zdeněk Valeš.
Praha 3, ZUŠ Štítného, ved. Miloslav Machoň, Ladislav Niklíček: Čidfuřík aneb Bajo de Pedro ex machina
Praha 6, Česká společnost herecká při časopisu Reakce, ved. Ladislav Niklíček, Ponorka (Baleletka).
Praha 8, Divadlo na cestě P. M. (Spektrum), ved. Vladimír Brabenec, Hubert Krejčí: Doktor Pouštík, r. kolektiv.

Bibliografie:
CÍSAŘ, Jan: Divadelní \"Mlejn\" aneb Pár poznámek ještě o jiných věcech. Amatérská scéna, roč. 34 (Ochotnické divadlo 43), č. 3, 9.6.1997, s. 3-4. Hodnocení regionální přehlídky mladého divadla Stodůlecký Píseček 12.-13.4.
HOSKOVCOVÁ Markéta: Stodůlecký píseček, přehled po letech, 8 s. kART.
KLAPALOVÁ, Martina: Začíná Stodůlecký Píseček, který je přehlídkou amatérských divadel. Mladá fronta Dnes, Praha Dnes, roč. 8, č. 86, 12.4.1997, s. 5. Stodůlecký Píseček, přehlídka mladých amatérských divadel působících a tvořících v metropoli, se uskuteční 12. a 13.4.1997 v klubu Mlejn na Jihozápadním Městě.
KLAPALOVÁ, Martina: Soubor Zhasnuto to na přehlídce rozsvítil. Mladá fronta Dnes, Praha Dnes, roč. 8, č. 92, 19.4.1997, s. 5. O divadelním souboru Zhasnuto, který spolu s Kulturně divadelním spolkem Puchmajer postoupil do finále Šrámkova Písku z festivalu Stodůlecký Píseček.
SOPROVÁ, Jana: Stodůlecký píseček. Večerník Praha, roč. 7, č. 71, 11.4.1997, s. 29 - Podepsáno jas. Program regionálního kola přehlídky amatérského divadla Stodůlecký píseček (12.-13.4.1997), ze kterého proběhne nominace na celostátní přehlídku Šrámkův Písek.