Stodůlecký Píseček 2011

Zpráva z festivalu

Přehlídka proběhla bez komplikací. V Klubu Mlejn se skutečnilo všech 18 plánovaných představení včetně hosta - mladého neprofesionálního divadla NieMa z Polska. Výsledky třídenního maratonu jsou uvedeny níže včetně jmen členů lektorského sboru, který diskutoval nejméně 30 minut o každém z uvedených představení. Diskuse se ve většině případů setkaly s pozitivním ohlasem u souborů i u diváků, kteří se často zapojovali do diskusí.
Problémem byla standardně jako každým rokem návštěvnost (veřejnosti i členů hrajících souborů) na představeních uváděných v průběhu dne. Večerní představení na tom byla s diváky o poznání lépe. Mnoho souborů přijíždí pouze na své představení a po jeho odprezentování odjíždí, zvýšení zájmu o jiná soutěžní představení se projevil u favorizovaných souborů v linii na Šrámkův Písek. V sobotu i v neděli natáčela ukázky z přehlídky místní kabelová televize (představení i rozhovory s organizátory, porotci a účinkujícími). V neděli natáčela také ČT1 pro pořad Zprávičky.

Výsledky postupové přehlídky pro Šrámkův Písek 2011:
1.doporučení: Divadlo Kámen - Asi ani zahrada
2. doporučení: Divadlo Potrvá - Bílá Hora 70/22
3. doporučení: Ing.Antonín Puchmajer DS - Kabaret
4.doporučení: Ztracená existence - Vandaska

Porota ve složení:
Vladimír Hulec
Martina Černá
Dušan Vicen

Výsledky postupové přehlídky Mladá scéna Ústí na Orlicí 2011:
1.doporučení: Flajšplyš - Kdo chodí na gotthaj?
2. doporučení: soubor Hmyz - Jelizaveta Bam
3. doporučení: soubor Jednabáseň - ... a mám tik